• Persian(Iran)
  • English (United Kingdom)

ایزو چیست؟

 

iso

سازمان بین المللی استانداردسازی (ISO) در سال 1974 میلادی برای ایجاد هماهنگی و تسهیل ارتباطات تجاری بین المللی تشکیل شده است.

استانداردهای بین المللی ایزو اطمینان می دهند که محصولات و خدمات ایمن، قابل اعتماد و با کیفیت خوب هستند. سازمانها ابزارهای استراتژیکی دارند که هزینه ها و خطاها را با استفاده از حداقل کردن ضایعات کاهش و بهره وری را افزایش می دهند. آنها به شرکتها در دسترسی به بازارهای جدید کمک می کنند و راه تجارت آزاد و عادلانه جهانی را تسهیل می کنند.

سازمان ISO استانداردهای بین المللی را توسعه می دهد. این سازمان در سال 1947 ایجاد شده است و تا کنون بیش از 19000 استاندارد بین المللی را منتشر کرده است که تقریبا تمام جنبه های تکنولوژی و کسب و کار را پوشش می دهند. از ایمنی مواد غذایی تا کامپیوتر، و بهداشت در کشاورزی. استانداردهای بین المللی ISO روی زندگی تمام ما تاثیر گذاشته است

تاریخچه ISO

تاریخچه ISO از سال 1946 آغاز می شود، وقتیکه نمایندگان 25 کشور در موسسه مهندسان راه و ساختمان در لندن تشکیل جلسه دادند و برای ایجاد یک سازمان جدید بین المللی برای " آسان کردن هماهنگی های بین المللی و یکسان سازی استانداردهای صنایع" تصمیم گیری کردند.

در فوریه 1947 سازمان جدید، ISO، رسما فعالیتش را آغاز کرد.

تاکنون بیش از 19000 استاندارد بین المللی منتشر شده است که تقریبا تمام جنبه های تکنولوژی و تولید را پوشش می دهند.

اکنون این سازمان از 164 کشور عضو دارد و دارای 3335 مجموعه فنی برای حفظ توسعه استاندارد است. بیش از 150 نفر بصورت تمام وقت در دبیرخانه مرکزی در شهر ژنو در کشور سوئیس فعالیت می کنند.

 
<< شروع < قبلی 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 بعدی > انتها >>

صفحه 1 از 27